Krajská hospodářská komora Střední Čechy
Projekt Vzdělávejte se

Žáci ZŠ Brandýs navštívili firmu CIUR

thumb

Žáci ZŠ Brandýs navštívili firmu CIUR

24.10.2013
Místo konaní akce:
Datum konaní akce: 14.10.2013

Poznáváme firmy v rámci projektu "Poznejte řemesla, poznejte praxi"

 

     V  říjnu 2013  měli žáci 7. třídy ZŠ Brandýs nad Labem, Palachova 337  možnost navštívit firmu CIUR a.s. v Brandýse nad  Labem. Exkurze do firem je jednou z aktivit projektu "Poznejte řemesla, poznejte praxi", který realizuje Krajská hospodářská komora Střední Čechy (www.khkstrednicechy.cz).

   Žáci ZŠ byli přivítáni ve firmě CIUR a.s. pracovníky obchodního oddělení a hned v úvodu jim byla představena firma. Firma CIUR a.s. je jedním z významných zaměstnavatelů v Brandýse nad Labem. Její historie začíná již v roce 1991 a v současné době zaměstnává více jak 160 zaměstnanců.

Dětem byla představena firma formou prezentace, která je velice vtipná a nápaditá, namluvil ji pan Nárožný  a slouží jako propagace firmy. Poté následovalo seznámení žáků ZŠ s výrobky firmy.  Firma zpracovává papír  ze kterého  vyrábí například tepelnou a akustickou izolaci CLIMATIZER PLUS, která se používá při výstavbě na rekonstrukcích domů, chat, skladů a továren. Byly představeny také další produkty firmy, které se vyrábí z recyklovaného papíru a jejich využití je třeba v silničním stavitelství, automobilovém průmyslu a při rekultivaci krajin.

Děti se také dozvěděly, že firma zásobuje filmový průmysl umělým sněhem, který v Brandýse vyrábí. Umělý sníh představuje  sice jen malý podíl z produkce firmy, ale je to velice zajímavý produkt.  Umělý sníh z Brandýsa nad Labem mohly děti vidět např. ve filmech Skyfall a nebo Mission Impossible a dalších.  Paní Hájková dětem vysvětlila, jak se má správně třídit papír a že papír, který je již použitý, je možné  ještě 6x - 7x recyklovat. Proto je důležité papíry nevyhazovat do běžných odpadků, ale vyhodit jej do modrých popelnic. Firma CIUR a.s. je významná nejen v ČR, ale vyváží  do více jak 25 zemí světa.

   Po úvodním seznámení byli žáci zavedeni do výroby, kde jim byl chronologicky předveden postup výroby od přijetí vstupní suroviny v podobě sběrového papíru až po finální výrobek v podobě celulózové foukané izolace CLIMATIZER PLUS. Ve výrobním závodě si  prohlédli  provoz třídící linky, kde pracovnice přebírají papír. Během jednoho pracovního dne je možné vytřídit až 8 tun papíru. Po vytřídění se děti podívaly, jak probíhá samotné rozvlákňování papíru. Dalším úkonem je balení, každý balík se označí váhou, dodavatelem a datem zpracování. Poté dochází k samotné distribuci odběratelům nebo aplikaci materiálu pracovníky firmy na  stavbě.

   Pro žáky 7. třídy  ZŠ  Brandýs nad Labem byla tato exkurze přínosná, měli možnost poznat výjímečnou firmu, která sídlí v jejich městě. Děti si odnesly užitečné informace o tom, že je velká škoda papír vyhodit do běžného koše, protože je to výborná surovina, která je hodně potřeba.

 

 


Zobrazit fotogalerii   Zobrazit všechny akce