Krajská hospodářská komora Střední Čechy
Projekt Vzdělávejte se

Řemesla 2014

thumb

Řemesla 2014

27.2.2014
Místo konaní akce:
Datum konaní akce: 23.2.2014

Ve dnech 20.- 23. 2. 2014 proběhl na výstavišti v Lysé nad Labem další ročník akce Veletrhu středních škol a učilišť pod názvem ŘEMESLA 2014. V letošním roce zajišťovala organizaci akce Krajská hospodářská komora Střední Čechy (www-khkstrednicechy.cz), která za podpory Výstaviště v Lysé nad Labem sestavila zajímavý program pro návštěvníky, ale také pro studenty prezentujících škol. V rámci veletrhu studijních oborů se prezentovalo       17 středních škol, převážně z okresů Praha-východ, Nymburk, Mladá Boleslav, Kolín a Kutná Hora. 

Kromě běžné prezentace ve stáncích se školy účastnily také Soutěže o nejlepší prezentaci školy, kterou pro ně organizátor KHK Střední Čechy připravil.  Pro tuto soutěž si každá škola připravila krátkou 5-ti minutovou prezentaci, kterou prezentoval na pódiu student školy.

V hodnocení porota zohlednila vzhled stánku, který si škola sama navrhovala. Kromě této hlavní aktivity měly střední školy možnost přilákat pozornost návštěvníků dalšími způsoby. Každá škola měla k dispozici svůj stánek, kde představila žákům ZŠ, jejich rodičům a dalším návštěvníkům akce obory, které nabízí. Školy, které nabízejí gastronomické obory, si  připravily ochutnávky svých výrobků. Školy, které mají v nabídce obory kosmetička a kadeřnice také neměly o návštěvníky nouzi, takže se zde mnozí nechali ostříhat nebo jinak zkrášlit. Program na pódiu byl opravdu pestrý, kromě prezentací škol vystoupil také zástupce  Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů, který představil žákům ZŠ svůj obor a také paní personalistka z firmy Crystal Bohemia a.s. Poděbrady, která prezentovala studijní obor sklář a nabídku zaměstnání po absolvování studia ve firmě v Poděbradech.  Prezentace škol byly doplněny zajímavým doprovodným programem, v němž vystoupila Soukromá střední škola Maja s hudební pohádkou s písněmi na motivy Broučků, dále Obchodní akademie Lysá nad Labem s tanečními variacemi na film Rebelové a vrcholem programu ve čtvrtek byla módní přehlídka Střední školy oděvního a grafického designu Lysá nad Labem. Styling modelek, účastnících se této přehlídky, byl přímo na místě připraven studentkami oboru kosmetička a kadeřnice ze SOŠ Čelákovice a stal se tak zajímavou prezentací jejich práce. Páteční program vyvrcholil vyhlášením vítězů Soutěže o nejlepší prezentaci školy, kde o vítězi rozhodovala odborná porota složená ze zástupců cechů, firem a Krajské hospodářské komory Střední Čechy. První místo obsadila  SŠ oděvního a grafického designu Lysá nad Labem, druhé místo SOŠ Čelákovice a třetí Obchodní akademie Lysá nad Labem. V průběhu čtvrtka až do soboty, probíhala také anketa veřejnosti. Veřejnost si vybírala školu, jejíž prezentace se jim nejvíce líbila. V sobotu pak byla udělena Cena veřejnosti O nejlepší prezentaci školy, kterou získala SOŠ Čelákovice.

Školám byly předány zajímavé ceny, které byly převážně příspěvky sponzorů akce a studenty velice potěšily. Kromě drobných dárků získala každá škola poukázku na jednu exkurzi školy do zajímavé firmy v regionu. Hlavní cenou byly trofeje veletrhu ŘEMESLA 2014 – keramické postavy „Dovedů“, které vyrobila chráněná dílna Ateliér 6-tej smysl ze Staré Boleslavi a také poukázky na bowling do  BBC v Brandýse nad Labem.

Na akci byly pozvány základní školy ze Středočeského kraje, ve čtvrtek a v pátek se akce zúčastnilo celkem 680 žáků základních a také středních škol z blízkého i vzdálenějšího okolí.

Akce byla přijata návštěvníky veletrhu, ale také řediteli jednotlivých středních škol velice pozitivně. Představila veřejnosti střední školy v regionu a nabídla žákům základních škol možnost výběru školy při jejich rozhodování o budoucím studiu.

Tímto veletrhem byla obnovena tradice prezentací středních škol ve Středočeském kraji na Výstavišti v Lysé nad Labem.

 

 


Zobrazit fotogalerii   Zobrazit všechny akce