Krajská hospodářská komora Střední Čechy
Projekt Vzdělávejte se

Žáci SOU Poděbrady besedovali s panem Horkým, šéfkuchařem Francouzské restaurace Obecního domu

Žáci SOU Poděbrady besedovali s panem Horkým, šéfkuchařem Francouzské restaurace Obecního domu

26.9.2013
Místo konaní akce:
Datum konaní akce: 26.9.2013

 

Dne 26. 9. 2013 se konala v prostorách Středního odborného učiliště společného stravování Poděbrady beseda s úspěšným odborníkem z praxe. Pozvání přijal pan Jan Horký, který je šéfkuchařem Francouzské restaurace v Obecním domě, kde vede tým dvaceti osmi kuchařů. Tato restaurace je mimo jiné dodavatelem cateringových služeb pro prezidenta České republiky, mezi klienty patří i jiné významné osobnosti a to jak domácí, tak světové politické i kulturní scény. Pan Horký je také kapitánem národního týmu Asociace kuchařů a cukrářů a často proto naši republiku reprezentuje v zahraničí.

Pan Horký vyzdvihl ve své přednášce důležitost motivace, chuti se učit nové věci, ale také to, že je důležité rozmyslet si své další kariérní plány a pokud chce člověk v oboru něčeho dosáhnout, musí tomu také něco obětovat. Dále zmínil současný trend, kdy se naprosto zásadními stávají lokální suroviny a místní národní kuchyně. Na závěr zůstal i prostor pro diskuzi a dotazy studentů. Po přednášce si pan Horký za doprovodu paní Fríblové, která je mistrovou studentů, prohlédl zázemí školních kuchyní na Labence. Právě zde bude totiž při své další návštěvě v rámci projektu se studenty vařit. Tato beseda proběhla v rámci projektu „Vaření je hobby“, který realizuje Krajská hospodářská komora Střední Čechy.

 Tento program se zaměřuje zejména na žáky středních škol a učilišť, kteří se rozhodli vystudovat obor kuchař-číšník.

 

Více informací o projektu může poskytnout manažerka projektu, paní Taťána Jiříková, tel. 702 203 053, email:obknymburk@gmail.com, kontaktní adresa: Palackého 223, 288 02 Nymburk, další informace můžete nalézt na khkstrednicechy.cz v sekci projekty.

  Zobrazit všechny akce