Krajská hospodářská komora Střední Čechy
Projekt Vzdělávejte se

Aktuality projektu

 
thumb

Pozvánka na Veletrh učňovských dovedností

19.11.2014

Krajská hospodářská komora Střední Čechy si Vás dovoluje pozvat v rámci projektu "Vaření je hobby" na soutěž žáků středních škol ve vaření "Veletrh učňovských dovedností" konanou dne 27. listopadu od 10.00 hodin v prostorách Kongresového centra Lázeňské Kolonády Poděbrady. 

Podrobnosti o akci najdete v přiložené pozvánce níže. 

thumb

Exkurze žáků ISŠ Příbram do CHOCOLANDU v Kolíně

22.10.2014

Dne 30.10.2014 navštíví žáci ISŠ Příbram významnou českou potravinářskou společnost patřící mezi přední producenty cukrovinek a potravinářských polotovarů na české trhu firmu CHOCOLAND a.s. Její základní strategií je vyrábět vysoce kvalitní potravinářské výrobky respektující jak moderní trendy ve výživě, tak i zvyky spotřebitelů. Všechny výrobky je možné vyvinout podle přání zákazníka a jsou vhodné pro výrobu pod privátními značkami.

Výrobky jsou exportovány nejenom do zemí EU (Německo, Itálie, Anglie, Portugalsko, Švédsko, Litva), ale i do ostatních zemí světa (USA, Japonsko, Nový Zéland, J.A.R., Libanon…V Kolíně se vedle cukrovinek zpracovávají také potravinářské polotovary pro pekaře a cukráře pod značkou ALTIS Industry. Jsou určené pro další zpracování v nejrůznějších oborech potravinářského průmyslu a v kolínském závodě se vyrábějí už více než padesát let. Mezi tradiční položky patří sójové polotovary, v nabídce lze ale najít také širokou paletu polev, moderních náplňových krémů a řadu dezertních hmot nebo pražené jádroviny.

thumb

Žáky SOU Poděbrady čeká exkurze do CHOCOLANDU v Kolíně

22.10.2014

Dne 4.11.2014 navštíví žáci SOU společného stravování Poděbrady významnou českou potravinářskou společnost patřící mezi přední producenty cukrovinek a potravinářských polotovarů na české trhu firmu CHOCOLAND a.s. Její základní strategií je vyrábět vysoce kvalitní potravinářské výrobky respektující jak moderní trendy ve výživě, tak i zvyky spotřebitelů. Všechny výrobky je možné vyvinout podle přání zákazníka a jsou vhodné pro výrobu pod privátními značkami

 

Odkaz na stránky firmy: http://chocoland.cz

thumb

Žáci SOU Poděbrady navštíví jatky a řeznictví

20.10.2014

Žáci SOU společného stravování Poděbrady navštíví ve středu 22.10. 2014 zároveň 2 firmy. První firmou budou Jatky Český Brod, které jsou českou společností specializující se na porážku prasat chovaných a vykupovaných výhradně od českých chovatelů. Dále navštíví rodinné řeznictví a uzenářstvi Přibyl v Čelákovicích. Firma se zaměřuje na zpracování masa a masných polotovarů, na výrobu širokého sortimentu tradičních uzenin bez použití chemických náhražek a separátů. Nakupují suroviny z českých zdrojů. 

 

 

Studenti ISŠ Slaný navštíví řeznictví a lahůdky

13.10.2014

Ve čtvrtek 16.10. 2014 studenti ze Střední integrované školy Slaný navštíví Řeznictví Matek v Kostelci nad Labem. Kladou zde důraz na udržení kvalitní uzenářské výroby, která je založena na tradičních technologických postupech v masném a uzenářském průmyslu. Po krátké exurzi se přesunou do Staré Boleslavi, kde naštíví výrobnu lahůdek Lahůdky Krkavec. 

thumb

Exkurze ZŠ Brandýs nad Labem ve SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora

25.11.2013

ZŠ Brandýs nad Labem navštívila dne 25.11.2013 SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora v rámci projektu  "Poznejte řemesla, poznejte praxi". Žáci 7. třídy ZŠ Brandýs byli seznámeni se studijními obory školy, během prezentace byla zdůrazněna zvláštní podpora některých studijních oborů KÚ Středočeského kraje ve formě stipendia. Stipendium je poskytováno z důvodu slabého zájmu o tyto obory - zedník, klempíř, elektrikář, zámečník a další.  Děti si měly možnost prohlédnout školu, zašly do kadeřnického a kosmetického salonu, kde studenti oborů kosmetička, kadeřník absolvují praxi.  Žáci zašli i do školních dílen pro praktický výcvik oborů elektrikář, mohli si vyzkoušet práci s některými přístroji a v závěru ochutnali oběd, který připravili studenti oboru gastronomie - kuchař, číšník.

thumb

Exkurze ZŠ Kladno do SOŠ a SOU Horky nad Jizerou

18.11.2013

Dne 21.11.2013 navštíví žáci ZŠ Kladno Den otevřených dveří ve SOŠ a SOU Horky nad Jizerou. Během exkurze se seznámí se zázemím školy, s obory, které se ve škole studují a budou mít možnost vidět výrobky studentů z oboru zemědělec-farmář,  umění barmanů  a také ochutnat, co připravili studenti oboru gastronomie.

thumb

Náhled do oboru truhlářského

14.11.2013

Žáci 7. třídy ZŠ Kladno se setkají dne 14.11. a 20.11.2013  s odborníkem z praxe v oboru truhlářském. Návštěva odborníka z praxe je jednou z aktivit projektu, kde se mají děti seznámit s oborem a  zkusit si pracovat pod dozorem odborníka z oboru. Odborníkem v oboru je pan Vít Liška, který je mimo svou profesi truhláře i mistrem odborného výcviku v SOŠ U Hvězdy v Kladně. 

thumb

Návštěva u pekaře v Pekárně Kompek Kladno

12.11.2013

Dne 12.11.2013 budou mít žáci ze ZŠ a MŠ Kladno navštívit Pekárnu Kompek Kladno. Je pro ně připravena exkurze ve firmě, budou mít možnost zjistit kolik práce je potřeba vložit, aby  mohli ochutnat  rohlík z obchodu. Je to pro žáky ZŠ příležitost poznat práci pekaře.

thumb

ZŠ Kladno navštíví firmu Beznoska

11.10.2013

Na 18.10. je v rámci projektu naplánována exkurze žáků 7. tříd ZŠ Kladno do firmy Beznoska s.r.o. Tato firma je rodinným podnikem, který se zabývá výrobou implantátů, nástrojů a operačních pomůcek určených pro potřeby ortopedie a traumatologie. Vzhledem k vysokým požadavkům na výrobky firma úzce spolupracuje s předními odborníky z řad lékařů a metalurgů. Žáci budou mít jedinečnou možnost dozvědět se něco o historii společnosti, ale také o současné výrobě a nových trendech.

thumb

Exkurze do Mlékárny v Radonicích

08.8.2013

Také ve školním roce 2013-2014 bude pokračovat projekt "Poznejte řemesla, poznejte praxi" dalšími aktivitami. Jednou z prvních bude exkurze firmy  Němcova soukromá mlékárna v Radonicích, která se uskuteční v měsíci září 2013. Zúčastní se jí žáci 7. třídy ZŠ Brandýs nad Labem, Palachova 337/1. Firma zpracovává mléko ze soukromých chovů a vyrábí sýry, tvaroh, máslo a další mléčné výrobky, které distrubuuje vlastními auty po celém Středočeském kraji. Exkurze se koná dne 23.9.2013.